Zapoznaj się z
naszą ofertą

Co potrafi inteligentny dom?

Nowoczesny projekt domu

Inteligentny dom to miejsce, w którym zastosowano technologie informatyczne i elektroniczne w celu poprawy funkcjonalności, wygody, efektywności energetycznej i bezpieczeństwa. Głównym celem inteligentnego domu jest zintegrowanie różnych systemów wewnętrznych i zewnętrznych, aby umożliwić mieszkańcom kontrolę nad różnymi aspektami domu za pomocą urządzeń elektronicznych, takich jak smartfony, tablety czy poprzez wydawanie poleceń głosowych. Nasza firma oferuje kompletne rozwiązanie, dostarczając niezbędny sprzęt i oprogramowanie, a także liczne interfejsy do zautomatyzowania budynku. Twój dom będzie automatycznie sterować roletami, bramą do garażu, ogrzewaniem, światłem, alarmem, zasłonami, rekuperacją, klimatyzacją, podlewaniem, panelami słonecznymi, TV, muzyką a także będziesz otrzymywać informacje dotyczące tego co dzieje się w domu podczas Twojej nieobecności. Twój dom sam poinformuje cię o niezalania, pożaru, włamania, temperatury i jakości powietrza.

Bezpieczeństwo domu

System inteligentnego domu zapewni Tobie komfort jak i bezpieczeństwo Tobie i domownikom. Będziesz miał w zasięgu ręki cały swój dom, bez względu na to gdzie będziesz. Jeżeli będziesz na wakacjach w innym kraju, bez problemu dzięki aplikacji sprawdzisz czy w domu wszystko jest w porządku. Wsiadasz właśnie do samolotu i zapomniałeś wyłączyć żelazka? Nic się nie stało, teraz wyłączysz je zdalnie. Wystarczy, że masz przy sobie telefon.
W inteligentnym domu musisz pamiętać o włączeniu alarmu. Dzięki geolokalizacji alarm sam się uzbroi, kiedy wyjedziesz na zakupy. W momencie powrotu alarm samoczynnie się uzbroi.

Zabezpieczenie przed pożarem

W celu zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego system wyposażony jest w szereg czujników potrafiących wykryć dym, ulatniający się gaz. Dzięki zastosowaniu czujników tlenku węgla będziesz mógł spać spokojnie wiedząc, że nad twoim bezpieczeństwem czuwa inteligentny dom. W przypadku wykrycia niebezpieczeństwa system uruchomi syrenę alarmową, powiadomi straż pożarną, wyśle na telefon informację o zagrożeniu.

Ochrona przed włamaniem i sabotażem

W inteligentnym domu istnieje wiele metod zabezpieczenia przed włamaniem. Bardzo popularną metodą jest zainstalowanie samych czujników ruchu. Nawet instalacja samych czujników ruchu może mieć efekt odstraszający potencjalnych intruzów. Inteligentny dom potrafi coś więcej, sam włączy wieczorem różne rodzaje światła w różnych częściach domu, zamknie rolety i zasłony w trakcie Twojej nieobecności. Sam system bezpieczeństwa po wykryciu niepowołanego dostępu do zainstalowanych elementów włączy alarm przeciw sabotażowy.

Niższe rachunki za ogrzewanie

W inteligentnym domu system grzewczy jest sterowany znacznie efektywniej niż to ma miejsce w tradycyjnych rozwiązaniach. Na sterowanie systemem grzania ma wpływ wiele czynników, temperatura na zewnątrz budynku, obecność osób przebywających w pomieszczeniach, klasa energetyczna budynku, efektywność grzejników i ogrzewania podłogowego. Dzięki zastosowaniu inteligentnego sterowania zoptymalizujesz swój system grzewczy i obniżysz rachunki za ogrzewanie.

Wygodne życie

Wyobraź sobie, twoją podróż do Twojego domku w górach. Po przyjeździe musisz sam wyłączyć alarm, otworzyć bramę wjazdową, włączyć prąd i wodę, uruchomić ogrzewanie, włączyć oświetlenie, odsłonić wszystkie rolety. Ze wszystkich tych obowiązków zostaniesz wyręczony przez system inteligentnego sterowania. System samodzielnie rozpozna Twoją lokalizację odpowiednio wcześnie włączy ogrzewanie, system sam rozbroi alarm, otworzy się brama wjazdowa. Jeżeli przyjedziesz już gdy jest ciemno samoczynnie zapali się oświetlenie ogrodu.

Zapomnij o codziennych czynnościach

W każdym domu mamy przynajmniej 10 rolet na parterze i kilka na piętrze. Policz ile czasu potrzebujesz aby rano je wszystkie podnieść a wieczorem je opuścić. Codziennie musisz pamiętać o ogrzewaniu, włączeniu alarmu, zamknięciu rolet i wielu innych czynnościach. Inteligentny system wyręczy cię w tych czynnościach, a ty będziesz miał więcej czasu dla siebie.