Inteligentny dom
... krok po kroku

projekt inteligentnego domu schematy

1. Zapytanie projektowe

Skorzystaj z naszego doświadczenia i pozwól nam pomóc ci prawidłowo zaplanować twój inteligentny dom. Wypełnij formularz z prośbą o bezpłatną konsultację projektu, który znajdziesz na naszej stronie. Nasz ekspert skontaktuje się z tobą, aby dokładniej omówić twoje potrzeby i pomysły. Poprowadzimy Cię krok po kroku, przeprowadzi Cię w zaplanowaniu i realizacji projektu inteligentnego domu.

2. Spotkanie na  miejscu

Umówimy się na wizytę w miejscu Twojej inwestycji. Na takim spotkaniu doprecyzujemy założenia projektu. Zaprezentujemy Ci na żywo sposób działania elementów z, których zbudujemy Twój inteligentny dom.  Na miejscu doradzimy Ci jakie rozwiązania będą dla najkorzystniejsze, Omówimy wszystkie założenia i oczekiwania.
 
Przy okazji:  z naszej strony nie masz żadnych zobowiązań związanych z projektem, a konsultacje z nami nie będą cię kosztować ani grosza. Firmy instalacyjne mogą jednak wymagać opłacenia
kosztów sporządzenia wyceny.

3. Projekt i wycena

Po ustaleniu wszystkich Twoich wymagań przygotujemy dla Ciebie wycenę. Opracujemy projekt, schematy, wytyczne, które pozwolą nam sprawnie przeprowadzić projekt. Od tego momentu zaczniemy również pracę nad przygotowaniem programu, który będzie sterował wszystkimi urządzeniami wchodzącymi w skład inteligentnego systemu. Od tego momentu uzgodniony wcześniej projekt zacznie się zmieniać w inteligentny dom.

4. Co wybrać?

Zastanawiasz się, które włączniki będą najlepsze? Jakie rolety będą współpracowały z systemem inteligentnego domu? Nie musisz się tym przejmować,  podpowiemy jaki wybór będzie najlepszy. Zadbamy o dostarczenie lamp, rolet, żaluzji, automatycznych zasłon, włączników i gniazdek. Nie musisz szukać takich rzeczy, umawiać kurierów. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na nawiązanie kontaktów z czołowymi producentami automatyki rolet wewnętrznych i zewnętrznych, oświetlenia oraz osprzętu elektrycznego.
 
Przy okazji:  Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego www.xdom.eu. Znajdziesz tam gotowe smart zestawy przeznaczone dla domu. Sprawdź naszą ofertę produktów. Centrale, czujniki, wyzwalacze, moduły wykonawcze, kamery, napędy bram, wideodomofony, żaluzje, automatyczne rolety wewnętrzne, osprzęt elektryczny i oświetleniowy.
instalacja somfy izymo poradnik

5. Montaż, instalacja

Montażem i konfiguracją instalacji zajmą się wykwalifikowane osoby posiadające certyfikaty czołowych producentów automatyki domowej.  W instalacjach inteligentnych budynków polecamy zastosować instalacje bezprzewodowe. Są one pozbawione wyżej wymienionych mankamentów związanych z dodatkowym okablowaniem obiektów. Komunikacja w tych instalacjach pomiędzy elementami systemu odbywa się za pomocą technologii radiowej. Ten rodzaj instalacji nie wymaga kładzenia, lub zmiany okablowania w domu. Rozwiązania bezprzewodowe okazują się wygodniejsze i mniej kłopotliwe, nie wymagają one przeprowadzania dodatkowych remontów. Do zamontowania elementów wykorzystuje się już istniejącą w domu instalacje elektryczną. Kolejnym plusem tych rozwiązań jest bardzo szybki czas wykonania instalacji.
 
Chcę coś zmienić:  Zmiany nie są problemem. Bezprzewodowe systemy umożliwiają wprowadzenia zmian na każdym etapie inwestycji. Umożliwia to nam wprowadzanie modyfikacji bez potrzeby przeprowadzania kłopotliwego remontu i ponoszenia dodatkowych kosztów. Na tym etapie wprowadzamy również drobne zmiany mające na celu usprawnienie działania systemu. Teraz możesz się zrelaksować wiedząc, że wszystkie inteligentne funkcje twojego domu zamówione w projekcie już działają. Od teraz system jest gotowy i zaczyna pracować dla Ciebie.

6. Gwarancja i serwis

Każdy system proponowany w naszej ofercie umożliwia zdalny serwis, oczywiście po otrzymaniu od ciebie dostępu do systemu. Zdalnie możemy zdiagnozować i usunąć problem.  Na wszystkie materiały zakupione za naszym pośrednictwem otrzymujesz pełną gwarancję producenta. Na usługę montażu elementów wg naszego projektu otrzymujesz dwuletnią obsługa serwisową i gwarancyjną za darmo.

Co dalej?  W każdej chwili możesz skontaktować się z nami w celu modyfikacji lub rozszerzenia systemu. Inteligentne instalacje umożliwiają takie zmiany. W każdej chwili możliwa jest rozbudowa systemu o nowe urządzenia i funkcje.